شعشعه مناجات شعبانیه
افزودن به سبد خرید
نام کتاب: شعشعه مناجات شعبانیه
نویسنده: سید عطاالله مهاجرانی
قیمت: 21.000 تومان
خلاصه:
کلمات امیرمؤمنان، امام علی علیه السلام، چه مثل خطبه ها بر زبان او بگردد و چه مانند نامه ها بر قلم او جاری شود، کلام و کلماتی است فروتر از کلام خالق و ورای سخن مخلوق. او روشنایی وحی را دیده و بوی خوش پیامبری به مشامش رسیده است؛
انّی اَری نُورَ الوَحْی و اَشُمُّ رِیْحَ النُبُوّه» مناجات شعبانیه، گوهر و کانون تمامی دعاهاست؛ از این رو همه ائمّه علیهم السلام در خواندن آن مداومت داشته اند. می توان گفت، همان نسبتی که سوره حمد با دیگر سوره های قرآن مجید دارد و سوره حمد فشرده تمامی آیات است؛ مناجات شعبانیه نیزهمین نسبت را با دیگر دعاها دارد و انسان را تا مسندگه خورشید و یا دریافت پرتو شعشعه ذات، به اوج اعتلا می رساند.
به گفته آیت الله میرزا جواد آقا ملکی تبریزی: «آنانی که اهلیّت دارند، به مناجات شعبانیه عشق می ورزند، به خاطر این مناجات با ماه شعبان اُنس می گیرند، در انتظار و مشتاقند تا ماه شعبان فرا رسد. در این مناجات دانش های مختلفی جمع شده است. نشانه ها و دلالت های روشنی درباره مفهوم لقاءالله و تقرّب به خداوند و نظر به خداوند بیان شده است.»
کتاب شعشعه مناجات شعبانیه، تفسیر و تأویل مناجات شعبانیه است. در این کتاب تلاش شده مبانی نظری مناجات در آیات قرآن مجید، احادیث پیامبر اسلام صلوات الله علیه و نیز هماهنگی مناجات شعبانیه با دعای کمیل و دعای صباح بررسی و سبک سخن و ساختار مناجات با توجه به کلمات امیرمومنان در نهج البلاغه و مجموعه دُرر و غُرر آمدی سنجیده شود.
راهنمای خرید
بخش فروش سایت به زودی راه اندازی خواهد شد.
^ بالا