نام کتاب: نقد «تحریف مدرن» امام خمینی (جنگ ایران و عراق)
نویسنده: سید عطاالله مهاجرانی
قیمت: 26.000 تومان
خلاصه:
صدام حسین باور داشت جنگ با ایران فرصتی طلایی برای عراق است. فرصتی که ممکن است هر سده یک بار اتفاق بیفتد. صدام گمان میکرد که با پیروزی در جنگ با ایران، رهبر جهان عرب میشود و عراق هم مرکز خاورمیانه خواهد شد. آمریکا و انگلستان و فرانسه و شوروی و کشورهای عربی نفتی هم در پس پرده و گاه آشکارا با رویای صدام حسین همداستان بودند.
صدام جنگ را با تصور جنگی کوتاه مدت و پیروزی آسان آغاز کرد. رژیم بعثی عراق ضمن اشغال مساحتی بیش از بیست هزار کیلومتر مربع از سرزمین ایران، نظام جمهوی اسلامی را آغازگر جنگ معرفی میکرد. همین تحریف آشکار درباره آغاز جنگ، توسط افراد و احزاب سیاسی ایرانی نیز مطرح شد و میشود. آنان متناسب با مطامع سیاسی خود، ایران و امام خمینی را آغازگر جنگ معرفی و تاکید کردند که اگر امام خمینی لجاجت نمیکرد، جنگ آغاز نمیشد...
در این کتاب، با توجه به اسناد به کلی سری دولت عراق، اظهارات ژنرال ها و مقامات سیاسی و حزبی دولت عراق و چهره های مطرح ایرانی، از زوایای مختلف، ریشه ها و دلایل و علل آغاز جنگ هشت ساله بررسی و به این دو پرسش پاسخ داده شده است. چرا عراق جنگ علیه ایران را آغاز کرد؟ چرا تحریف درباره آغاز جنگ انجام شده است؟

راهنمای خرید
بخش فروش سایت به زودی راه اندازی خواهد شد.
^ بالا